FB
YouTube
Zumi

Aktualności

Co należy wiedzieć o grupowych ubezpieczeniach NNW?

Grupowe ubezpieczenie NNW chroni ubezpieczonego w momencie nieszczęśliwego wypadku. Może liczyć na pomoc finansową i dodatkowe usługi, takie jak np. zwrot kosztów leczenia, rehabilitacji i sfinansowanie pobytu w szpitalu. Polisa ma zazwyczaj niższe składki niż w przypadku indywidualnej ochrony. Pracodawcy często stosują je jako dodatki pozapłacowe, w formie benefitu.

Więcej…

W jakim zakresie pomaga doradca kredytowy?

altPlanujesz wziąć kredyt? Na rynku dostępnych jest wiele ofert, więc może nie być ci łatwo wybrać tą najlepszą dla ciebie. Być może zastanawiasz się, czy najkorzystniejszy kredyt hipoteczny, to ten najtańszy albo czy kalkulatory kredytowe dostępne w Internecie są wiarygodnym źródłem informacji. W takiej sytuacji warto poszukać pomocy u specjalisty w tej dziedzinie, czyli doradcy kredytowego. W czym właściwie może ci on pomóc? Jaka jest jego rola? Zachęcamy do lektury poniższego artykułu.

Więcej…

Jak wygląda kredytowanie w dobie pandemii?

alt Pandemia COVID-19 wpłynęła właściwie na każdą sferę naszego życia. Jej skutki odczuły przedsiębiorstwa, w tym także banki, które ze względu na ogólną sytuację, zaczęły jeszcze bardziej skrupulatnie przyglądać się swoim potencjalnym klientom. Jak w praktyce wygląda dziś kredytowanie oraz na jakie kryteria banki zwracają szczególną uwagę?

Więcej…

Co to znaczy podjąć świadomą decyzję finansową?

alt Każdy z nas przez całe swoje życie podejmuje mnóstwo różnego rodzaju decyzji. Jedne są ważniejsze i mogą dotyczyć nawet całego naszego życia, inne natomiast są decyzjami mniej istotnymi, których wynik, nawet jeśli będzie niezbyt dla nas dobry, to nie będzie również mocno odczuwalny. Z całą pewnością decyzje finansowe należą do tej pierwszej grupy. Błędne wybory w tym temacie mogą naprawdę wpłynąć na całe nasze życie, a konsekwencje złych decyzji mogą odczuwać nawet najbliższe nam osoby. W związku z tym, często możemy usłyszeć, że w wypadku finansów należy podejmować świadome decyzje. Jednak co to w ogóle znaczy i jak taką świadomą decyzję można podjąć? Dziś postaramy się odpowiedzieć na to złożone pytanie.

Więcej…

Na czym polega rozwód w 3D?

alt Zdarza się, że po rozwodzie, nie ma możliwości dokonania podziału majątku. Doszło do rozdzielności majątkowej, a mimo to  bank, który udzielił parze kredytu hipotecznego, nie wyraża  zgody na to, aby jedna ze stron przejęła obowiązek dokonywania spłaty rat. Wówczas warto zwrócić się po wsparcie nie tylko do doradcy finansowego i prawnika, ale także do psychologa, gdyż sytuacja ta rodzi wiele trudnych emocji. Z naszego wpisu dowiecie się co to znaczy rozwieść się w sposób kompletny. Zapraszamy do lektury.

Więcej…

Macierzyński, a kredyt hipoteczny - w obliczu kontroli ZUS!

altDo niedawna większość banków nie widziała przeciwwskazań do tego by kobieta będąca na chorobowym (w ciąży) lub też już po urodzeniu dziecka na macierzyńskim mogła starać się o kredyt hipoteczny. Wyjątkiem pozostawały osoby utrzymujące się z prowadzenia przez siebie działalności gospodarczej, a nie mającej pracowników.


Więcej…

Strona 1 z 2